Co to je spoustovy bod

Spoušťové body

Taky ti to vrtá hlavou, co to je? Když dáš slovo do google prohlížeče a napíšeš trigger bez ničeho, najde ti to střelnici v Brně, která se tak jmenuje a vyhledávání ze slovníku, že je to spoušťeč.

V masérském, lékařském a fyzioterapeutickém pohledu je trigger point spoušťový bod bolesti. Tvoří se, zjednodušeně, na základě našich špatných návyků nebo přetížení svalů. Jsou to uzlíky ve svalech, které když si najdeš, dost bolí. Jedna moje klientka je charakterizuje jako AUUUU a zároveň JUPPPÍ.

Úleva je neskutečná, někdy více jindy méně, ale celkové dojde k úlevě. Bolí tě hlava? Máš ztuhnutý krk? Nemůžeš otočit hlavou? Říká ti něco syndrom zmrzlého ramene, tenisový nebo golfový loket? Případně karpální tunely? Mohla bych pokračovat dál, ale zdánlivé diagnózy ze svalového přetížení je možné ošetřit trigger pointy, spoušťovými body.

Mrkni na krátkou ukázku, kde se podíváme spolu na spoušťové body (jenom ukázka) velkého prsního svalu. Pokud spouštěče tady jsou, opravdu se bolest se může přenášet až do prstů u ruky. Chtěla by ses dozvědět jak se zbavit bolesti rukou? Mám pro tebe přístup k on-line kurzu k samostudiu, kde ti přesně řeknu, kde jaké svaly jsou (česky, žádná latina) a navedu tě na bolestivé body na tvém těle. Budeš se moct přijít zeptat živě na vysílání na zoomu, kde se na spoušťové body podíváme společně, abys v tom nebyla sama. Těším se na tebe.

2 názory na “Spoušťové body”

  1. Super ukázka 🙂 mně tedy bolí všechny ty body…jak se to má dělat často, prosím? Moc děkuji Hanka.

    1. Milá Hanko, děkuji za komentář. Body se dají ošetřovat podle potřeby. Někdo snese každý den. Někdo 2-3x do týdne. Ta bolest by už nikdy neměla být jako na začátku. Držím palce. Míša.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *